KONTAKTY a REFERENCE

mapa Telefon: 777 609 321 - cvičení a relaxace

Pokud nereagujeme na Váš telefon z důvodu právě probíhajících programů, napište nám prosím sms nebo Vás budeme kontaktovat, až to bude možné.

Děkujeme za pochopení.

Provozní doba dle telefonického objednání.

Cvičení a relaxace

Ing. Taťána Holavová
17. listopadu 258 - připravujeme pro vás novou provozovnu
530 02 Pardubice
IČ: 87689448

E-mail:

kontakt@centrumpromne.cz

Bankovní spojení:

2000120183/2010 – Fio banka, a.s.
VS - jako variabilní symbol vyplňte své telefonní číslo nebo číslo faktury, a do poznámky k platbě uveďte své příjmení a jméno.

Fakturační adresa:

CENTRUM pro MNE
Ing. Taťána Holavová
náměstí Míru 333
538 07 Seč
IČ: 87689448


MASÁŽ pro MNE - vedlejší provozovna - paní Soňa Nyklová

Masáže a regenerace
Soňa Nyklová
17. listopadu 258 - připravujeme pro vás novou provozovnu
530 02 Pardubice
IČ: 86887408
Telefon masáže: 721 130 224 - Provozní doba dle telefonického objednání.

Jak se dostat do našich provozoven: - připravujeme pro vás novou provozovnu

Pěšky

  • Provozovna je umístěna ve dvoře areálu domu v ul. 17. listopadu 258. Do dvora projdete pěšky přímo z ulice 17. listopadu žlutě orámovanými dveřmi. Projdete domem rovně až ven do dvora, a zde pokračujete šikmo doprava k zastřešenému vchodu do budovy se zeleným označením CENTRA u venkovních dveří. Vlevo u dveří je zvonek a provozovna je umístěna v chodbě v přízemí vlevo.

MHD nebo meziměstským autobusem

  • Pokud pojedete trolejbusem (č.1,5,7,27) nebo autobusem (č.14,18,24) ve směru do centra města na Masarykovo náměstí, vystoupíte na zastávce 17. listopadu. Po chodníku půjdete od zastávky zpět proti směru jízdy (k železničnímu podjezdu) asi 40m k domu č.p. 258. Vejdete žlutě orámovanými dveřmi a projdete domem rovně až ven do dvora. Zde pokračujete šikmo doprava k zastřešenému vchodu do budovy se zeleným označením CENTRA u venkovních dveří. Vlevo u dveří je zvonek a provozovna je umístěna v chodbě v přízemí vlevo.

Autem mapa trasy

  • Pojedete ulicí Hlaváčovou - „rychlodráha“ ve směru od hlavního nádraží a odbočíte vlevo na prvním vyznačeném odbočovacím pruhu do ulice Bratranců Veverkových (u restaurace Birdie). Pojedete cca 50 m rovně a  na úrovni Nábytku Jamall odbočíte doleva do úzké uličky, objedete jednosměrkou zprava garáže a pojedete znovu vlevo (podle směrové zelené značky CENTRA), a pak hned odbočíte vpravo. Přímo před Vámi uvidíte hnědou bránu, před kterou odbočíte znovu vpravo dle šipky se zeleným označením CENTRA a asi po 20 metrech odbočíte vlevo do hnědé brány a velmi úzkého dvora (POZOR - z parkoviště zpět je nutné opatrně couvat). Na parkovišti vzadu ve dvoře je pouze jedno vyhrazené místo (zelená cedulka) pro klienta CENTRA zdarma pouze po dobu čerpání služby. Místo je volné pouze 5 minut před objednaným časem a musíte jej uvolnit nejdéle do 10 minut po ukončení. Trasu od hlavního nádraží si můžete prohlédnout na mapě zde nebo na mapě vpravo.
  • Prosíme, abyste z důvodu volné kapacity parkování pro další klienty vjížděli a odjížděli ze dvora v čase bezprostředně před a po čerpání Vašich služeb, abyste příště měli také kde zaparkovat. Děkujeme.

Mapa a GPS:- připravujeme pro vás novou provozovnu

Pro zobrazení mapy klikněte, prosím, na mapu vpravo.
GPS loc: 50°1’56.219”N, 15°46’15.813”E


O CENTRU OD NAŠICH KLIENTŮ


"Jsem člověk příliš racionální a zbytečně precizní jak v práci, tak v životě. Prošla jsem životem spoustou sportů, ať závodně či svižně rekreačně, ale vždy „v tempu“. Nikdy jsem netušila, že pomalé cvičení a meditace či dokonce prvky jógy jsou pro MNE. Po zásahu osudu, který mi zdravotní komplikací jasně rozkázal zvolnit životní tempo, jsem měla nespornou výhodu. Měla jsem Táňu po boku, ale dosud jsem netušila, co v ní je. Od té doby jdeme společně v rámci individuálních hodin přesně zacílených na mé potřeby v kombinaci SM a prvků jógy za jasným cílem, tj. dostat jednu ženskou středního věku, kterou bolelo tělo i duše, zpět do kondice, ale s čistou hlavou. Pro MNE, a možná i pro vás, Táňa dělá hrozně moc tím, že přistupuje k člověku naprosto ojedinělým individuálním a citlivým způsobem, se kterým se setkáváme málokdy. Díky, že tu jsi i pro MNE... "
K.K.

"Dobrý den, jóga za vedení paní Holavové je moc fajn, jedna velká pohoda:-). Těším se na pokračování,už mi ty podvečery s jógou chybí."
Z.V.

"Hodiny jógy s Táňou jsou pro mě vždy dobou relaxace a pohody!"
M.CH.

"Zúčastnila jsem se cvičení SM systému a jógy pod vedením paní Ing. Táni Holavové. Cvičení se mně líbí a pomáhá na moje záda, která mě občas bolí, proto navštěvuji cvičení i letos. Profesionální přístup paní Holavové oceňuji nejen já, ale i ostatní účastnice cvičení. Všem mohu toto cvičení doporučit."
D.K.

"Rád využívám individuálního programu, jóga spojená s povídáním, je to pro mne vždy velice příjemné a přínosné setkání. Práci, kterou Táňo děláš a jak ji děláš, je to prostě úžásné a já Ti tímto za všechno děkuju."
J.B.

"V jeden ne moc vlídný podzimní den jsem se s dcerou zúčastnila kurzu na výuku severské chůze. Ráno jsme se přivítaly s Táňou, která ihned ten pošmurný den projasnila. I když velkou část dne velmi pršelo, Táňa byla připravena. Vybavila nás pláštěnkami moc jsme si to užily. Bylo to pro nás něco velmi nového a zajímavého. Relaxace a auto trakční lehátko mne naprosto uchvátilo. Pokud mi čas dovolí jistě budu tento příjemný zážitek opakovat.Táňo děkujeme, je velmi příjemné s Vámi pobýt."
L.S.

"Služby CENTRA pro mne jsem využila na základě doporučení. Jsem vedoucí úseku a členové mého týmu velice tvrdě a hodně pracují, a činí tak již dlouhé měsíce. Potřebovala jsem dát mým lidem i sobě samotné zážitek uvolnění, oddychu, prospěšného pohybu, a to vše ideálně v přírodě. Hledala jsem něco, co je možné používat pak i doma, v soukromí, individuálně. Díky výraznému prozákazníckému přístupu paní Táni se nám podařilo v rámci našeho dvoudenního pracovního programu zrealizovat program v podobě několika hodin odpočinku a relaxace – a to konkrétně mixem Nordic Walkingu, uvolňujícího jógového cvičení a procházkou. Zažili jsme velice prospěšné cvičení – procházku s hůlkami, smáli jsme se u toho, divili se nad zázrakem správného držení těla a jeho efektu na bolestivost našich zad, těšili jsme se z každých sto metrům chůze provedených správně, zvládli jsem i závěrečné uvolňovací cvičení. Účinek byl překvapující – volnost, ústup bolestivých fixací v zádech, příjemnost na těle i na duchu, v daný moment celková harmonizace, zklidnění. A to navíc v lůně krásných zákoutí Sečské přehrady. Zbývající části programu jenom prohloubili zážitek uvolnění a s tím související spokojenosti. Přístup paní Táni byl zcela profesionální – s plným ohledem na naše pohybové možnosti a znalost věci nás na každou část programu připravila, vše náležitě vysvětlovala, předváděla, spojila výklad také s humorně laděnými doporučeními. Po celou dobu nám poskytla plný servis erudovaného specialisty s vysokou mírou flexibility. Služby CENTRA pro mne rozhodně doporučuji, hledáte-li příležitost pro klid, uvolnění, harmonizaci, alespoň krátký „útěk“ před chvatem dnešní doby - jednoduše aktivitu, jenž by byla šita na míru Vašim časovým a osobnostním požadavkům."
Ž.N.

"Dobrý den všem, pokud chce někdo z Vás posílit své tělo i ducha příjemnou a opravdovou jógou, pak určitě neuděláte chybu, když si vyberete Jogu s Táňou Holavovou:)."
L.B.

"Nordic Walking a SM Systém s paní Táňou - SENZAČNÍ - opravdu doporučujeme.Dostali jsme dárkový poukaz na Nordic u paní ing. Táni Holavové. Po absolvování několika lekcí jsme byli nadšeni. Nejen, že chůze prospěla naší páteři i kloubům, ale velice se nám líbil milý, vstřícný i odborný přístup paní Táni k nám, ke klientům. Po této zkušenosti jsme uvítali i cvičení SM Systému. Po zdravotní stránce velice vhodné. Odborné vedení a lidský přístup paní Táni výborný, vynikající."
manželé J.P. a L.P.

"Jako organizátor sportovně relaxační akce „Víkendový pobyt pro ženy“, který pořádá TJ Jiskra Heřmanův Městec již pravidelně, jsem využila nabídky T.Holavové z CENTRA pro MNE a zařadila jsem do našeho programu „Nordig Walking“, jako doplňkovou aktivitu ke cvičení. Nabídky využily jak začátečnice, tak cvičenky znalé této techniky a ukázalo se to jako příjemné zpestření našeho pobytu. Pro někoho s tím bylo spojeno poznání krásného okolí vodní nádrže Seč a pro jiné to bylo seznámení s pohybovou aktivitou, kterou může provozovat každý, kdo má rád pohyb v nenáročném terénu v přírodě. Díky této aktivitě se rozšířil okruh účastnic naší akce o ty, které nechtějí 2 dny jenom cvičit. Musím přiznat, že to „chytlo“ i mě, ač jsem příznivec cyklistiky a lyžování. Využívám „Nordic Walking“ k udržování své fyzické kondice hlavně v období, kdy se nedá lyžovat nebo jezdit na kole."
L.U.

"Dobrý den, rád bych poděkoval paní Holavové za citlivý a profesionální přístup při individuálním zaškolení do skvělé chúze Nordic Walking. Díky paní Holavové, která mne během dvou dvouhodinových procházek v příjemném okolí Seče naučila základům NW, jsem po jednom létě chození s hůlkami přestal mít jakékoliv potíže s bolestivostí bederní páteře. Zní to asi až neuvěřitelně,ale opravdu stačí jedna 20ti km vycházka NW chůzí týdně a bolesti zad jsou pryč.Bohužel, kdo to nevyzkouší,neuvěří a léta se trápí dál. Ještě o jednu zkušenost bych se rád podělil: po dvou letech „víkendového“ chození NW,kdy jsem již zcela zapomněl na chronické bolesti páteře, jsem byl opět téměř dva měsíce pracovně velice zaneprázdněn. Po každodenní 8-10ti hod. práci na PC jsem na NW neměl prostě čas a doufal jsem ,že to má záda vydrží. Nevydržela a bolesti pomalu začínají znovu. Naštěstí se již nemusím trápit představou hledání metody, která mě snad konečně pomůže. Prostě beru hůlky a jdu se projít, protože teď už je to stejně důležité jako má práce."
J.J.

"Absolvovala jsem cvičení SM Systém. Hned při 1. lekci jsem byla překvapena, že neskončila podle zaplacených hodin, ale podle našich potřeb - tzn. o dost déle. To se opakovalo prakticky pokaždé. Cvičitelka p. Holavová ochotně a trpělivě vysvětlovala cviky, opakovala a kontrolovala nás. Bylo vidět, že jí skutečně jde o výsledek, o nás. Nikdy jsem se u lektora nesetkala s takovým nasazením a opravdovostí. Cvičení mi pomohlo nejen tělesně, ale pohladilo mě i po duši."
J.Š.

"SM systém (celodenní kurz) - Na kurz jsem šel kvůli své vadě (skoliosa páteře). Chtěl jsem se naučit i jiné než rehabilitační cviky, které mi lékaři ukázali před 15 lety. Celodenní kurz byl pro mne náročný, ale splnil svůj účel. V následujících dvou dnech mne příjemně bolely "svaly", o kterých jsem dříve netušil. I s pomocí cviků SM systému udržím bolest zad mimo můj život."
D.Ď.

"Skvěle zorganizované akce, kterých jsem se pod vedením instruktorky Táni zúčastnil, mi pomohly najít ztracenou rovnováhu. Vyzkoušejte si to také!"
J.D.

"Zdravím z pochmurného Hradce Králové, kde si právě zažíhám světlo v duši vzpomínkou na hezké okamžiky z nácviků severské chůze. Severskou chůzí pod vedením letora jsem poprvé absolovovala v situaci, kdy jsem byla o sobě přesvědčená, že už neumím ani odpočívat. Kdykoliv jsem si vyšla relaxovat do přírody, realita života mne brzy dostihla.Ty neodbytné myšlenky: na vztahy, bydlení, složenky, moc práce, atd... Při nácviku severské chůze pod vedením lektora se soustředíte pouze na sebe. Řešíte své vlastní těžiště, teď "zabrat", teď uvolnit, nohu pokrčit - né moc... nadechnout, rozhlédnout, soustředit se, vnímat okolí. A pokaždé až doma zjistíte, že kromě báječně protaženého těla jste si sebou odnesli sebou i notnou dávku vstřícnosti, laskavosti a optimismu, kterým paní Táňa Holavová oplývá. Děkuji."
J.Ď.F.

"Na pohybovém víkendu jsem byla poprvé na podzim a byla jsem velmi nadšená a spokojená. Program mi velice vyhovoval, žádné honění, vše pěkně v klidu. Víkend byl užasný a už se těším na další. Nejvíce se mi líbilo učit se Severské chůzi, strašně jsme se u toho nasmály, než jsme se to naučily, v přírodě čas utíkal velmi příjemně. Jóga nás uklidnila a přijemně naladila na hezké posezení u večeře, moc jsem si za ten víkend odpočinula a vyčistila si hlavu, což je v dnešní uspěchané době velmi duležité. Příjemné prostředí CENTRA pro mě poskytuje útulné zázemí, kde máte čas na relaxaci a sami na sebe. Všem vřele doporučuji."
E.S.

"Byla jsem na víkendovém programu N.W., velmi spokojená, a těším se na další."
A.R.

"Od své kamarádky jsem se dozvěděla o CENTRU PRO MNE a velmi mne to zaujalo. Nejdříve jsem navštívila víkendový program s Nordic Walkingem. Byl to nádherný víkend a moc mne to nabylo na další dny. Pak jsem absolvovala program s Nordic Walkingem i Autotrakčním lehátkem. To bylo něco jako když se vznáším v prostoru. Bylo to naprosto báječné. A tak jsem využila další nabídky a přijela znovu. Už teď se těším na zimu, kdy jsem se přihlásila na sněžnice a na jaře se opět těším na aktivity, které budu s naší milou a usměvavou Táňou ráda absolvovat znovu a znovu. Táňo děkuji."
Z.H.

"Své kamarádce jsem koupila krásný dárek k Vánocům - poukaz na Regenerační program. Byla z něho nadšená a já nakonec vlastně taky. Jsem mamina na mateřské, potřebovala jsem si odpočinout tzv. vypnout a nic neřešit. Povedlo se!!! Den jsme nejprve trávily Nordic Walkingem, autotrakčním lehátkem a relaxací. Domů, ač unavená tělesně, ale nabuzená psychicky, jsem se vracela v dobré náladě. Samozřejmě jsem se přidala i k dalšímu pořádanému Pohybovému programu, který byl rozšířený o jógu. Naprosto úžasný, těším se na další dny s Táňou plné energie."
P.L.

"NW - Pro mne osobně jsou hodiny při Nordicu příjemně strávený čas v přírodě, kdy zlepšuji své ovládání těla. Kdo nezkusil severskou chůzi pod vedením lektora, který mu vysvětlí, co vše je třeba hlídat a jak správně jít, nemůže pochopit, že to není jen chůze s holemi. Je náročné se ji naučit a já osobně jsem po zhruba 7 dvouhodinových lekcích schopen ujít maximálně 200 m v kuse. Zlepšuji si i soustředěnost. Na lekcích s paní Holavovou je skvělé i to, že jsem vždy odcházel s veselou náladou, kterou na mne během chůze přenesla."
D.Ď.

"Víkendový program s Táňou a Andreou byl pro mne velmi příjemným zážitkem. Našla jsem díky Táně nový druh pohybu, který vyhovuje mému věku a díky tomu jsem si upevnila kondici. Také mně učarovala krajina a od té doby jsme s manželem už mockrát navštívili Železné hory a já se prošla s hůlkami krásnou podzimní krajinou. Táňa svým milým, přátelským přístupem vytvořila pěknou atmosféru, na kterou stále vzpomínám. Poděkování patří i Andree. Jóga pod jejím vedením byla zážitkem, na který se nezapomíná. Díky za všechno a ráda se zase zúčastním, abych se mohla opět s nimi setkat."
N.Ž.

"Od mládí mám skoliosu páteře a tak se potýkám s průvodními potížemi, jako jsou bolesti zad, špatné držení těla atp. Z nabídky CENTRA pro MNE (CPM) jsem vyzkoušela jednodenní Program pro páteř – SPIRÁLNÍ MOBILIZACE PÁTEŘE - SM SYSTÉM, při kterém jsem se naučila sestavu cviků, které mi pomáhají posilovat zádové svalstvo. Ocenila jsem velmi profesionální vedení paní Holavové i příjemnou atmosféru. Sdílení této pozitivní zkušenosti mezi mými známými vedlo k další návštěvě CPM, při které jsme s kamarádkou prožily velmi pohodový relaxační víkend. Absorbování úžasné atmosféry CPM je asi nakažlivé, protože plánujeme další program CPM,… tentokrát s našimi partnery."
M.H.

"V letošním roce na jaře jsem se zúčastnila cvičení SM systém a velice se mi to líbilo. Krásně jsme si protáhly celé tělo a hlavně záda a i psychicky jsme si odpočinuly pod vedením skvělé cvičitelky p.Holavové. Všem kdo má trochu zatuhlé svalstvo to vřele doporučuji."
L.A.

"Paní Holavová, chtěla bych Vám poděkovat za Vaše profesionální vedení cvičení SM Systému. Děkuji za Vaši trpělivost, vlídnost a snahu."
J.V.

"V posledních asi 15 letech mám problémy s krční páteří a celým "horním pletencem". Chodila jsem pravidelně cvičit na balóny. Po přestěhování na vesnici na úpatí Železných hor se mi nepodařilo v blízkých městech najít kvalitní cvičení. Masérka mi doporučila Nordic Walking s paní Táňou. Pár týdnů jsem váhala a pak jsme se domluvili na výukové lekci. Chodím asi 3 měsíce, je to SUPER! Člověk si protahne celé tělo od hlavy až po paty, bolesti zad přišly jen jednou, když jsem na 2 týdny vynechala. Navíc si vyčistíte hlavu. Je náročné (aspoň pro mne) soustředit se na správnost pohybu, že se do hlavy rozhodně nevejde řešení nějakých problémů. Líbí se mi před a po chůzi část procvičování a protahování těla. Zažijete 2 hodiny pohybu v krásné přírodě, což je rozhodně lepší než upocená tělocvična! Navíc s paní Táňou se krásně povídá :-) Účastnila jsem se i semináře o ayurvédské výživě. Mohu rovněž jen doporučit."
L.S.

"Pohybový program jsme se rozhodli s manželem absolvovat z důvodu odreagování se od každodenního koloběhu a zároveň, abychom si chůzi Nordic Walking (NW), o které jsme jen slyšeli, jaké má pozitivní vlastnosti, vyzkoušeli na vlastní kůži. První instrukce jsme obdrželi ve velice příjemném prostředí cvičebny. Hůlky na NW nám byly zapůjčeny. Následně jsme vyrazili do okolí Sečské přehrady, kde nám milá instruktorka pomocí vtipných příměr vysvětlila způsob chůze NW. Individuálně se nám každému věnovala. Trasy byly voleny v lesích a na poklidných silničních cestách. Ačkoliv máme rádi turistiku a chodíme častěji, překvapilo nás, jak hravě jsme zvládli bez únavy ujít 18 km za tři hodiny. Opravdu se při chůzi NW protáhnou skoro všechny svaly těla. Cítila jsem, jak mi ustoupila bolest zad, kterou mi způsobuje sedavé zaměstnání a zatuhlá krční páteř. Před i po chůzi jsme se pěkně protahovali, naučili jsme se cviky, které i nyní aplikujeme doma po skončení kurzu. Cítíme, že to tělu prospívá. Příjemné bylo i cvičení na míčích, protahování na autotrakčním lehátku a relaxace ve cvičebně. Chůze NW Vás dokáže "odpojit" od Vašich starostí. Další výhodou chůze NW je, že se dá provozovat kdykoliv a kdekoliv. Byli jsme velmi spokojeni s kurzem i jeho instruktorkou a všem tento kurz vřele doporučujeme."
M. a V.K.

"Jsem účastnice Kurzu Védské meditace, pořádaných Centrem pro mne v Seči. Byl to velice výjimečný a ryze pozitivní zážitek :-) Ač nemohly organizátorky ovlivnit to, co nám říkal učitel Tim z Austrálie a jeho překladatelka Tereza z Prahy, o to více zásadní byl jejich význam při jejich výběru toho, co nám chtějí nabídnout. Za sebe bych Centrum pro mne doporučila všem, protože je to příjemné místo s příjemnými lidmi a určitě vás jejich program nezklame :-). Se srdečným pozdravem všem."
L.B.


"Prožili jsme příjemné chvíle odpočinku a relaxace. Určitě k tomu přispělo pěkné podzimní počasí. Servis ze strany agentury v zastoupení paní Holavové byl na 100%."
S.R.

"Celou dobu programu mne provázel příjemný a velmi laskavý přístup. Nebylo těžké zapomenout na všechny problémy a starosti doma a v práci. Krásně jsem si odpočinula a zároveň měla pocit, že něco dělám pro své tělo i duši. Odjížděla jsem na program zdravotně ne úplně fit, ale ta pohodička celý víkend, byla nad všechny léky. Celý program byl připraven podle toho, jak jsme sami chtěli i na co jsme měli zdravotně i fyzicky. Na ten luxus, že se o nás někdo staral od snídaně do večeře, a my jsme nemuseli nic, si často vzpomenu. Bylo to opravdu moc příjemné, atmosféra a pohoda pobytu se těžko dá popsat slovy. Opakuji se, ale když to fakt byla taková pohodička, která mně zůstala uložena v dušičce."
M.B.

"Hodnocení našeho programu je jedině kladné - i přes docela špatné počasí se nám to všem moc líbilo. Strašně moc se mi líbil Nordic (nikdy bych nevěřila, jaká to bude zábava) a cvičení v učebně včetně "kosmického lůžka" bylo také moc zajímavé. Hlavně, že jsme "vypadly" ze stereotypního pracovního procesu - to jsme si po návratu říkaly také všechny."
E.Z.

"Mám velmi náročné zaměstnání, a tak jsem hledala možnosti jak kompenzovat stres a únavu z pracovního vytížení. Paní Holavovou znám již dlouho, a tak jsem využila nabídky vyzkoušet si Individuální program jejího Centra pro mne. V nádherné přírodě Železných hor jsem strávila prodloužený víkend a pod profesionálním vedením paní Holavové se naučila techniku Nordic Walking, i cviky pro uvolnění mé zatěžované páteře. Fyzické aktivity byly skvěle zkombinovány s relaxací a plně přizpůsobené mým potřebám a zdravotním omezením. Koktejl pohybu, krásného prostředí Centra i okolní přírody, a to vše za empatického přístupu paní Táni, byl balzámem pro mé unavené tělo i duši. Skvěle jsem si odpočinula a nadšená službami Centra pro mne jsem se zúčastnila také další akce, která moji pozitivní zkušenost potvrdila. Mohu tedy jen doporučit, přesvědčte se sami… :-)"
M.H.

"Ráda bych se s Vámi podělila o moje zkušenosti s programem Severská chůze. Programu se celkem pravidelně zúčastňuji, cca 3-4x měsíčně. Touto outdoorovou aktivitou jsem od začátku velmi nadšena, protože při ní dochází k ideálnímu protažení svalů celého těla a uvolnění zad a kyčlí (což mohu jako masérka posoudit), to vše venku na čerstvém vzduchu. Severskou chůzí se uvolňuje i psychické napětí, jsem po ní vždy příjemně uvolněná a nabitá pozitivní energií. To vše i díky výborné instruktorce Táně Holavové. Vřele doporučuji."
I.P.