DÁRKOVÉ POUKAZY

Pokud chcete někomu věnovat ZAJÍMAVÝ DÁREK k narozeninám, výročí svatby, nebo k jiné příležitosti, zašleme vám DÁRKOVÝ POUKAZ podle vašeho návrhu textu na vámi vybraný program.

RYCHLÝ KONTAKT

E-mail:
kontakt@centrumpromne.cz

Bankovní spojení:
2000120183/2010

Telefonní kontaktní doba:
pracovní dny pondělí–pátek,
na tel.: +420 777 609 321

Fakturační adresa:
CENTRUM pro MNE
Ing. Taťána Holavová
náměstí Míru 333
538 07 Seč

IČ: 87689448

ODKAZY a PARTNEŘI

MÍSTO pro MNE v SEČI

Železné Hory

O Železných horách

CENTRUM PRO MNE provozuje svou činnost přímo v centru rekreační oblasti Železných hor. Toto ne příliš známé pohoří je zajímavé jak pro malebnost krajiny a průmyslem neporušenou přírodu, tak i pro své možnosti rekreačního využití. Na více než polovině pohoří se nachází chráněná krajinná oblast CHKO ŽELEZNÉ HORY (rozloha 284 km2) s nejvyšším vrcholem Vestec (668 m n.m.).

Oblast je zajímavá velmi rozmanitým složením hornin se stářím až 2,5 miliardy let a svou pestrostí biotopů, rostlinných a živočišných druhů. Najdete zde mozaiku rozsáhlých jehličnatých i listnatých lesů, nádherně kvetoucí louky, rašeliniště, údolí, náhorní rovinu i strmý, z nížiny řeky vystupující, hřeben. Krajinou protékají v malebných údolích řeky, z nichž nejznámější je Chrudimka a Doubrava. Na Chrudimce leží známá Sečská přehrada (rozloha 220 ha), postavená v letech 1924-1934, která má dnes především rekreační význam a níže položená přehrada u Křižanovic (rozloha 32 ha), která má především vodohospodářský význam.

Přirozený ráz krajiny doplňují pole a sídla, obydlená trvale již od doby Keltů ve 2. století před naším letopočtem. O bohaté historii této oblasti svědčí pozůstatky keltských sídlišť, zříceniny středověkých hradů a místy zachovalé venkovské architektury.

O Seči

Seč

První písemná zmínka o Seči pochází z roku 1318. Jako městečko je Seč doložena od roku 1499 a od roku 1853 byla povýšena na město. Dominantou náměstí je renesanční kostel sv. Vavřince, přestavěný v 17. století. V té době byla Seč známa vybíráním říčních perel, v 18. a 19. století pak zejména textilní výrobou.

V dnešní době je město Seč a jeho okolí s cca 1600 obyvateli příjemným místem pro trávení volného času. Sečská přehrada má dobré podmínky pro rybolov, koupání, surfování, plavbu na loďce nebo jachting. Okolí přehrady je možné poznávat pěšky i na kole, v zimě na běžkách.

V okolí Seče u přehradní hráze se nachází zřícenina hradu Oheb se stejnojmennou okolní přírodní rezervací o rozloze 26,5 ha a zřícenina hradu Vildštejn.

V současné době je Seč a Železné hory jednou ze znovu objevovaných nádherných přírodních i turistických oblastí, které stojí za to navštívit.